Biraz Cesaret

 

Biraz Cesaret

Biraz Cesaret

Kübra Aydın GKL Mezunu

“Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.” Sokrates

Biraz Cesaret

“Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar.”

                                                                                                                                  Sokrates

 

İnsanlar şans eseri başarılı olmazlar. Eğer başarılı olmak ve hayallerine ulaşmak istiyorsan cesaretli olmalısın. Hayatın kolay olacağını ve herşeyin istediğin gibi olacağını söylemiyorum. Eğer sen kendin için harekete geçmez ve cesaretle bir adım atmazsan, imkansız bildiklerinin gölgesinde tüketirsin hayatını.

Tıpkı küçük bir köyde yaşayan, evin ve ahırın temizliğinden sorumlu, hayvanlara bakması gerektiği için ders çalışmasına izin verilmeyen Melek’in cesaretle attığı adım gibi.

Melek ne istediğini biliyordu; okuyup kendi hikayesini yazmak… Belki o zaman o da bilmiyordu cesaretli olduğunu ama ne istediğini biliyordu. Kendisine yakın hissettiği hocasının yardımına başvurdu, bu onun kendisi için cesaretle attığı ilk adımdı. Ailesi uyurken sabaha karşı gizli gizli ders çalışan, kendi imkansızlıklarına meydan okuyan Melek’in yardım isteği karşılık buldu ve hocası Melek’in elinden tuttu. Ailesini ikna etti. İkna olan aile Melek’e o günden sonra destek oldu ve Melek artık bir üniversiteli.

Şimdi soruyorum; ‘imkansızlıklar mıdır hayallerimizi yaşatmayan, yoksa almaya cesaret edemediğimiz riskler mi?’

Benzer Gönderiler...

PLATFORM

Netflix’in tüm dünyada yayına açmasıyla birlikte popülerliği artan İspanyol yapımı bir film: The Platform (Orijinal ismi: El hoyo) Spoiler içerir!

Merkez Bankası mı? Borsa İstanbul mu?

Kariyerimize sağlam temeller atmayı eğitim hayatımızın hangi döneminde düşünmeliyiz? Koskoca eğitim öğretim döneminde ne kadar staj yaptık? Ne kadarında başarılı olup devam edebildik? Bu yazımda Merkez Bankası, Borsa İstanbul ve Sermaye Piyasası staj ve eğitimlerinden bahsedelim mi? Ne dersiniz? Haydi bakalım.