Hakkında

Geleceğin Kadın Liderleri


KAGİDER 2010 yılından bu yana işine, toplumuna ve çevresine farklılık getirecek genç kadınları topluma ve iş yaşamına hazırlamak, onların beceri ve duyarlılıklarını geliştirmek, donanımlarını artırmak amacıyla “Geleceğin Kadın Liderleri Eğitim Programı”nı yürütmektedir. 

2010 yılında Dünya Bankası tarafından fonlanan projenin yürütücüsü KAGİDER’dir. KAGİDER’in sahibi olduğu proje 2011 yılından itibaren Sanofi firmasının kurumsal desteği ile gerçekleştirilmektedir. 

Geleceğin Kadın Liderleri Projesi,üniversite son sınıf öğrencisi veya yeni mezun genç kadınların yetkinliklerini ve profesyonel iletişim ağlarını geliştirmeyi ve kariyerlerine çok daha güçlü bir başlangıç yapabilmelerini hedefliyor. 

Proje kapsamında Türkiye genelinde başarı potansiyeli yüksek üniversiteden yeni mezun genç kadınları iş hayatına hazırlamak amacıyla kişisel gelişim, sektörel bilgi, iş yaşamı dinamikleri ve kariyer planlaması konularında eğitimler verilmektedir. Eğitimlerin ardından katılımcılara, iş arama süreçlerinde 6 ay boyunca mentorlük verilerek işe yerleşme süreçleri takip edilmektedir. 

Programdan mezun olan genç kadınlar bir e-posta grubuna dahil edilmekte ve uzaktan mentorlukle de desteklenmektedir. E-posta grubu aracılığıyla oluşan network sayesinde genç kadınların birbirlerinden öğrenmeleri de sağlanmaktadır. 

Geleceğin Kadın Liderleri projesiyle Sanofi Grubu, Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile toplumsal destek ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarındaki en prestijli uluslararası ödüllerden Communitas 2012’nin sahibi oldu. 

2013 Kıtalararası Bölge İnovasyon Ödülleri’nde Sanofi Türkiye Kadın Liderlik Programı ile Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödül aldı. Kadın Liderlik Programı kapsamında KAGİDER’in Geleceğin Kadın Liderleri ve Fırsat Eşitliği Modeli projeleri yer almaktadır. 

Advertising Age’in gözünden 2013 yılının en iyi iletişim projeleri arasındaki Geleceğin Kadın Liderleri projesi, Yılın Kadınlara Yönelik En İyi Projesi seçildi. 

Geleceğin Kadın Liderleri projesi 2016 yılında dünyanın önde gelen ödülleri arasında yer alan JCI Kültür’ün “Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk” ödülünü aldı. 

Geleceğin Kadın Liderleri projesi 2017 yılında Birleşmiş Milletler Kadının Statüsü Komisyonu Toplantıları’nda Türkiye’den İyi Uygulama Örneği olarak sunulmuştur.

Proje Ekibi


Aysun Barın

Aysun Barın

KAGİDER Üyesi ve GKL 2017-2018 Proje Lideri
Pırıl Kavasoğlu

Pırıl Kavasoğlu

Sanofi Türkiye Kurumsal İletişim ve KSS Müdürü
Gizem Özbekoğlu Yılmazer

Gizem Özbekoğlu Yılmazer

İnsan ve Kültür Dönüşüm Lideri- Sanofi Sağlık Ürünleri
Gülsün Zeytinoğlu

Gülsün Zeytinoğlu

KAGİDER Kurucu Üye
Raziye Baysal

Raziye Baysal

Sanofi TIL İnsan ve Kültür Direktörü
Gülin Yücel

Gülin Yücel

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi
Melek Bar Elmas

Melek Bar Elmas

KAGİDER Kurucu Üye
Meltem Dere Kartal

Meltem Dere Kartal

KAGİDER Gençlik ve Girişimcilik Projeleri Yöneticisi
Pınar Kaya

Pınar Kaya

Sanofi Türkiye ve Levant Kurumsal İletişim Direktörü
Selen Erdeniz Kahraman

Selen Erdeniz Kahraman

KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi ve GKL 2021-2022 Proje Lideri
Servisîmin Cömert

Servisîmin Cömert

KAGİDER Üyesi
Tuğba Jabban

Tuğba Jabban

KAGİDER Üyesi
Ayşegül Özsan

Ayşegül Özsan

KAGİDER Üyesi
Alev Akın

Alev Akın

KAGİDER Üyesi
Filiz Yaz

Filiz Yaz

Kurumsal İletişim ve KSS Uzmanı
Seçil Şendağ

Seçil Şendağ

KAGİDER Üyesi