Benim Hikayem

 

Benim Hikayem

Benim Hikayem

Betül Yılmaz GKL Blog Yazarı

Geleceğin Kadın Liderleri Projesi ile kesişen yollar..

Lev Tolstoy için tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar. Ya bir insan bir yolculuğa çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir.
Geleceğin Kadın Liderleri programına katılmak benim için o muhteşem liderlik yolculuğuna çıkmak gibiydi. 2 aşamalı mülakat sürecinden geçtim ve 2500 başvuru arasından seçilen 250 genç kadından birisiydim. Türkiye’nin dört bir yanından bu eğitime katılan genç kadınlar ile birlikte yolculuk boyunca birçok ortak özelliğimizin olduğunu da farkettim. Aslında her birimiz, kendi çevresinin ve dünyasının dertlerine dertlenen insanlarız. Önümüzdeki engeller ne olursa olsun umudumuz var.

Katıldığım 4 günlük eğitim sürecinde, hayallerimdeki girişim projelerini gerçekleştirme yolunda içimdeki devi uyandırdığımı söyleyebilirim. Benzer tutkularla, yüksek enerjili, idealist ve her ne olursa olsun hayalleri olan insanlar içinde yer almaktan büyük keyif aldım.

Yeni mezun genç bir kadın olarak KAGİDER ailesinin ekosistemine dahil olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Dünyayı değiştirmeye gücümüz, birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Ben de öğrendiklerimi burada sizlerle paylaşacağım için ayrıca kıvanç duyuyorum. Kadın liderliğinin gelişimini tüm GKL ailesi ile birlikte dünyaya yaymak dileğiyle..

Benzer Gönderiler...

Being a Woman in Business

Being a woman in the workplace can be a unique and challenging experience, but also rewarding and fulfilling.