Dinlemekten Keyif Alacağınız Bir Podcast: 5 Kişi

 

Dinlemekten Keyif Alacağınız Bir Podcast: 5 Kişi

Dinlemekten Keyif Alacağınız Bir Podcast: 5 Kişi

Yağmur Tuğçe Kaya GKL Mezunu

Koronavirüs sebebiyle bir çoğumuz evlerimizden çalışıyor ya da online olarak eğitimimize devam ediyoruz. Benimde evden çalışmaya devam ettiğim bu dönemde, evden çalışmanın olumlu yanlarını tecrübe ettiğim gibi bazı olumsuz taraflarını da tecrübe ediyorum herkes gibi. Bu dönemin kişiden kişiye göre değişebilecek, olumlu ve olumsuz birçok yanı paylaşılmışken uzun uzadıya bunlardan bahsetmek istemiyorum ama bu zaman diliminde benim en çok aradığım ve özlediğim şey çalışırken birilerinin sesini duymak oldu diyebilirim. Bu arayışı da podcast dinleyerek giderdim kendimce ve sizlerede dinlemekten en keyif aldığım, girişimcilikten yaşam biçimine kadar birçok konuda ilham alabileceğiniz bir podcast önermek istedim.

Aranızda önereceğim podcast’i bilenleriniz muhakkak vardır ama bilmeyenler için, daha önce hiç podcast dinlememiş ama bu vesileyle dinlemek isteyebilecekler için, dinlediği podcastler olan ama farklı birinin daha sesini duymak isteyenler için 5 Kişi Podcast’i önermek ve biraz da hikayesinden bahsetmek istiyorum. 

Jim Rohn hayatta en fazla vakit geçirdiğiniz 5 kişinin ortalamasısınız demiş. Podcast’in adı da buradan geliyor ama podcast yayınlarını kaydeden Eray Erdoğan, aslında bu sözün şu versiyonundan etkilendiğini ve bu nedenle 5 Kişi Podcast ismini verdiğini söylüyor; “Kendinizi en fazla ilişkilendirdiğiniz 5 kişinin ortalamasısınız.” İçinde bulunduğumuz içerik zenginliğini düşünürsek, okuduğumuz bir kitaptan, makaleden, gördüğümüz bir paylaşımdan, izlediğimiz bir filmden etkilenerek kendimizi bir başkasıyla ilişkilendirebiliriz düşüncesinde olan Eray Erdoğan, bu amaçla farklı alanlarda uzmanlaşmış, farklı hikayelere, alışkanlık ve rutinlere sahip insanları konuk ederek daha fazla insanın yeni insanlarla tanışmasına vesile oluyor bu podcast aracılığıyla. Ayrıca tüm konuklarının tavsiye ettiği kitaplar, filmler ve podcast yayınında etkilendiği sözleri de sitesinde yer alıyor. Böylece tekrar dönüp bakmak isterseniz kolayca ulaşabilirsiniz.

Podcast yayınlarını Apple Podcast, Soundcloud ve Spotify üzerinden dinleyebilirsiniz. 

Dinlerken en keyif aldığım birkaç bölümü de ayrıca paylaşmak istiyorum, umarım beğenirsiniz.

https://5kisi.com/yalcinpembecioglu/

https://5kisi.com/sinemtuncer/

https://5kisi.com/itirerhart/

 

 

Benzer Gönderiler...

Tekniklerle SınAvlamak

"Biliyorsunuz av, iyi avcının ayağına gelir. Doğrudur şüphesiz ama avcı kim, av kim? İşte bu, üzerine parmak basılacak bir sorudur baylar." Dostoyevski

Hayat ve Mücadele

Pek çok şey için mücadele etmemiz gerekir hayatta .