En Kıymetli Değer : Aile

 

En Kıymetli Değer : Aile

En Kıymetli Değer : Aile

HASRET NAVDAR GKL Blog Yazarı

Aile..

Geleceğin Kadın Liderleri blog sayfasında yazı yazma imkanı sağlanınca çok heyecanlanmıştım. Düşüncelerimizle, davranışlarımızla , rol model oluşumuzla daha çok genç kadına ilham olabilmek demekti benim için. Acaba ilk yazım ne olsun diye düşünüyordum sürekli. Hangi konu daha önemlidir? Hangi konu ile ilgili yazı yazsam daha çok kadının hayatına olumlu anlamda dokunurum? diye düşünürken beni ben yapan bir şeyden başlamak istedim. Ailem..

Annem , babam ve benden 9 yıl sonra hayata başlayan kardeşim :)
Eğer ben bugün burada bu yazıyı yazabiliyorsam her daim bana destek olan ve güvenini hissettiren aileme borçluyum. Ve bu yazı onlara ithafen..

Bir hikaye paylaşmak istiyorum sizlerle.. Her yaz büyükannesinin yanına giden bir çocuğun hikayesi..
Bir anne ve baba , çocuklarını her yaz büyükannesinin yanına gönderirlermiş. Hep beraber trenle yolculuk yapıp çocuğu bıraktıktan sonra anne ve babası geri dönermiş. Biraz zaman geçtikten ve çocuk büyüdükten sonra artık büyükannesinin yanına yalnız gitmek istediğini ve bunu yapabileceğini söylemiş. Annesi ile babası bu konu üzerinde konuşup fikir birliğine vardıktan sonra çocuklarının yalnız gitmesine izin vermişler. Çocuklarını uğurlamak için tren istasyonuna giden anne ve baba pek çok nasihat vermiş. Ayrılırken babası çocuğa kendini kötü hissettiği zamanlarda okuması için bir kağıt vermiş. Vedalaştıktan sonra çocuk trene binmiş. Ve artık tek başınaymış... Çocuğu yalnız görenler çeşitli yorumlarda bulunmuş ve onu işaret ederek konuşanları görünce çocuk kendini çok çaresiz ve kötü hissetmeye başlamış. Yavaşça başını önüne eğmiş ve yanaklarından süzülen gözyaşlarına engel olamamış. Tam o sırada babasının cebine koyduğu kağıt aklına gelmiş. Hemen kağıdı açmış ve kağıtta yazılı olan şu notu görmüş.
"Son vagondayız."

Yüzünüzdeki tebessümü görüyor gibiyim. Tam şu anda sizlerden ricam; ne işiniz varsa bir kenara bırakıp bizler için her zaman en değerli olan anne - babamızı ve manevi olarak anne babamızın sevgi ve şefkatini bize hissettiren insanları arayıp ne kadar kıymetli olduklarını onlara söyleyelim. Aramızda bunu söyleyemeyecek olanlar da var biliyorum ama her şeyin bir ilki vardır. En azından deneyelim çünkü sevgiyi ve sevildiğini hissetmeyi en çok onlar hak ediyorlar.

Sevgi ve mutlulukla kalın..

HASRET NAVDAR

Benzer Gönderiler...

Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme Becerisi

Merhaba sevgili kız kardeşlerim, bu yazımda sizlere 21.yy becerileri arasında çok önemli olduğunu düşündüğüm eleştirel düşünme ve yaratıcı düşünme becerisinden bahsetmek istiyorum.

Yüksek Lisans ve Tez Yazma

Merhaba herkese, biliyorum ki birçok kız kardeşim ya benim gibi yüksek lisans yapıyor ya da yapmak istiyor. Ben de tez yazma sürecinde karşılaştığım durumlardan, edindiğim deneyimlerden yola çıkarak değinmek istedim.