Entelektüel Olmak

 

Entelektüel Olmak

Entelektüel Olmak

Merve Ay GKL Mezunu

Üstünüze vazife olmayan işlerle de ilgilenmeye ne dersiniz? Evet, Entelektüel olmaktan bahsediyorum. Sevdiğim bir tarihçi şöyle diyor “Kendi dünyasının dışıyla ilgilenendir entelektüel.”

Sevgili okurlar, bu yazının diğer yazılarımdan biraz farklı ve verimli olacağını düşünüyorum. Sıklıkla evde kaldığımız bu dönemlerde kendinizi geliştirebileceğiniz web sitelerini sizler için araştırdım, naçizane tavsiyeler içerir. Göz atmanızı öneririm.

UDEMY.COM  profesyonel yetişkinlere ve öğrencilere yönelik eğitim teknolojisi, kitlesel çevrimiçi açık ders ve bir çevrimiçi öğrenme platformudur.

CODECADEMY, kodu iyi ve ücretsiz olarak size öğretmektedir. Bu JavaScript, Ruby, HTML, CSS, ve Phyton da dahil olmak üzere her türlü programlamayı kapsamaktadır.

İSTANBUL İŞLETME ENSTİTÜSÜ  İİÜ’nün online eğitimleri sayesinde yeni yetkinlikler kazanabilirsiniz. Dil eğitimlerinden fotoğrafçılığa kadar her türlü kursa ulaşabilirsiniz.

GOOGLE DİJİTAL DERSLER ile sektörde özgüveninizi artırmak ve başarılı olmanıza yardımcı olmak için tasarlanan esnek ve kişiye özel kurslarla kariyerinizi ve işinizi istediğiniz hızda geliştirebilirsiniz.

COURSERA , eğer yüksek öğrenim ücreti vermeden üniversite eğitimi almak istiyorsanız Coursera sizin için en iyisidir. Bu internet sitesi her alanda, profesyoneller tarafından psikoloji, tarih ve literatür dersleri içermektedir. Bu derslerin hepsi dünya genelinde en iyi yerlerde eğitim veren profesörler tarafından düşünülmüş ve oluşturulmuştur. Bu üniversiteler arasında Princeton, Johns Hopkins, Stanford ve dahası vardır.

EDX, aynı Coursera gibi edX  herkese istedikleri yerde üniversitenin çeşitli bölümlerden ders alma imkanı tanımaktadır. Ayrıca bu dersler sonunda sertifikalandırılırsınız. Bazı büyük ortaklarının arasında Harvard, Berkeley, Dartmouth, Georgetown ve Chicago Üniversitesi yer almaktadır.

ALISON sitesinin geniş yelpazeli, bedava ve kapsamlı  finansal yazım kültürü, kişisel ve yumuşak yetenekler , dijital yetenekler, girişimcilik ve bunun  gibi bir çok dersi vardır. Bir şeyler öğrenmek isteyen her insanı hedef alan bu site profesyonellerden, eğitimcilerden, yöneticilerden ve bağımsız çalışanlardan oluşmaktadır.

ACADEMIC EARTH, eğer sadece akademik derslere bakıyorsanız bu web sitesi sizin için idealdir. Bu ücretsiz site, sanat kursları, bilim, beşeri bilimler, ekonomi, bilgisayar bilimi ve daha fazlasını içermektedir. 

İşe nereden başlanması gerektiğini hala bilmiyor musunuz ? Class Central’i deneyin. Bu neler öğrenmek istediğinizi size sorarak sınıf arama kriterlerini kişiselleştirmektedir. Ardından süreci kolaylaştırarak, Coursera, edX  ve diğer site seçenekleri içerisinden sizin ihtiyacınıza en uygun çifti bulmaktadır.

Bir başka yazıda görüşünceye dek hoşçakalın.

Benzer Gönderiler...

Eleştirel ve Yaratıcı Düşünme Becerisi

Merhaba sevgili kız kardeşlerim, bu yazımda sizlere 21.yy becerileri arasında çok önemli olduğunu düşündüğüm eleştirel düşünme ve yaratıcı düşünme becerisinden bahsetmek istiyorum.

Yüksek Lisans ve Tez Yazma

Merhaba herkese, biliyorum ki birçok kız kardeşim ya benim gibi yüksek lisans yapıyor ya da yapmak istiyor. Ben de tez yazma sürecinde karşılaştığım durumlardan, edindiğim deneyimlerden yola çıkarak değinmek istedim.