Hadi Bİraz Öğrenelim!

 

Hadi Bİraz Öğrenelim!

Hadi Bİraz Öğrenelim!

Melike Bölen GKL 2017 Mezunu

Yeni şeyler öğrenmeyi seviyorsan ve bunlara nasıl ulaşabilirim diyorsan ?doğru yerdesin,hemen okumaya başla.

Günümüzde, bilgisayar ve internet teknolojisi oldukça ilerledi ve online öğrenme inanılmaz şekilde etkili hale geldi. Sadece basit bir tarayıcı ve internet bağlantısı ile çok çeşitli öğrenme platformuna anında erişebilirsiniz.Bu platformlar, sadece kolay erişimle kalmayıp, aynı zamanda kişiselleştirilmiş,  birbiriyle bağlantılı dersler aracılığı ile öğrenme becerilerinizi geliştirmeyi hedefliyor.

Benim en çok giriş yaptığım 4 platform:

FUTURE LEARN

Pek çok insan bu platformu kullanıyor.Öğrencilerin ücretsiz ya da ücretli olarak yararlanabileceği çok sayıda çeşitli kursa sahip. Bunun dışında da herkes anında kaydolabilir ve erişime açık olan bütün kurslardan faydalanabilirler.

Dil eğitiminden sanata, sağlık ve bilimden işletme yönetimine kadar çeşitli kategorilerden sertifikalı eğitimlerden oluşan platform üniversite ve alanında uzman organizasyonların eğitimcilerinin hazırladığı kurslardan oluşuyor.

TEDED

Bu platform öğrencilere önemli temel bilgileri online öğrenme aracılığıyla sunar ve sonra pratik kurslar ile pekiştirip daha iyi öğrenmelerini sağlar.

TEDEd, tasarımcılar tarafından da geliştirilen dersleri oluşturan pek çok profesyonel öğretmenin bulunduğu çok önemli bir platformdur. Bu platform hakkında enteresan olan tematik ve kavramsal olmak üzere iki ayrı kurs görüntüleme seçeneği olmasıdır.

Öğrencinin seçtiği ders ne olursa olsun, hepsi izlenmek ve öğrenciyi daha fazla öğrenmek için cesaretlendirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Videoyu izleyen kullanıcıların bulunduğu öğrenme aşamaları gelecekteki ödevlerini belirlemeye yardımcı hızlı testler bulundurur. İkinci aşama kısmında kullanıcıların bilgilerini pekiştirmesini hedefleyen kısa sorular içerir.

COURSERA

 Coursera online kurslar ile ilgili her şeydir. Bu platform dünyanın her yanından üniversite ve öğreticilerin olduğu geniş bir network ağına sahiptir. Birlikte öğrenciler için kaliteli kurslar hazırlama üzerine çalışırlar ve bitirdikten sonra da edindikleri becerilerin kanıtı olarak sertifikalarını alırlar.

Herkesin ücretli ya da ücretsiz olarak değerli bilgiler edinebilecekleri ciddi bir platformdur.

Coursera benzer platformlardan öğrencilere mümkün olduğunu düşünmedikleri kariyer hedeflerini belirlemelirini sağlayan pratik ve eylemsel bilgiyi veren yüksek kalitede kurslar üzerine birlikte çalışan tanınmış profesörlerden oluşan bir gruba sahip oluşuyla ayrılır.

Coursera hakkında daha da iyi olan ise Google ve öğrencilerin projelerini değerlendiren diğer şirketlerle partner olmasıdır. Bu öğrencilerin bu şirketlere öğrendiklerini ve potansiyel fikirlerini göstermeleri ve hatta burs alabilme ya da istihdam edilebilmeleri için harika bir fırsattır.

ODTÜ’den Herkese Online Ücretsiz ve Sertifikalı Dersler

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden olan ODTÜ, Avrupa Birliği Projesi kapsamında Herkese Online Ücretsiz ve Sertifikalı Dersler programına başlanmıştır.

Dersler:

3B TASARIM,WEB VE TASARIM,2B TASARIM,WEB TASARIM ARAÇLARI,PROGRAMLAMA,MOBİL PROGRAMLAMA DİLLERİ,VERİMLİLİK ARAÇLARI,FOTOĞRAF VE VİDEODİJİTAL PAZARLAMA

Benzer Gönderiler...

Tekniklerle SınAvlamak

"Biliyorsunuz av, iyi avcının ayağına gelir. Doğrudur şüphesiz ama avcı kim, av kim? İşte bu, üzerine parmak basılacak bir sorudur baylar." Dostoyevski

Hayat ve Mücadele

Pek çok şey için mücadele etmemiz gerekir hayatta .