İtibar ve Birliktelik

 

İtibar ve Birliktelik

İtibar ve Birliktelik

Aybüke Holat Kadın Girişimci, GKL'16

Sermaye olmadan ticarete atılmak isteyenler için en büyük sermaye; itibar ve birlikteliktir. Hangi sektörde olursanız olun sadece paylaşarak ve birlikte hareket ederek büyüyebilirsiniz. Girişimlerini sağlam temellere dayandırmak isteyen kişilerin, her şeyden önce tüm paydaşlarıyla güvene dayalı ve uzun soluklu ilişkiler kurması gerekmektedir.

Birlik, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının en büyük gücü bu vizyonu üretmekten geçiyor. İş hayatımda en büyük şansımın bu gücün farkına erken varmamdan geldiğini düşünüyorum. İki şeyi hep ön planda tuttum; itibar ve birliktelik. Bu nedenle tüm hayatım boyunca hep dernek ve meslek örgütlerinde yer aldım. KAGİDER vasıtasıyla bir araya gelme şansı bulduğum tüm genç kardeşlerime de, okumaktan büyük keyif alıp kütüphanelerinde sakladıkları kitaplar gibi; katıldıkları zirve, toplantı ve etkinlikler dolayısı ile isimlerinin yazılı olduğu boyunluk yaka kartlarını biriktirmelerini tavsiye ediyorum. Nerede, hangi sektör ve konu hakkında olursa olursa olsun katılın; temsil eden dernek ve STK’lar ile bir araya gelin.

Aktif yer alma imkanı bulduğum bu muhteşem ekosistemde her gün yeni biri ile tanıştım ve hayatıma giren her bir kişi başka kıymetli bir kişi ile tanışmama vesile oldu. 25 yaşımı doldurup 26 yaşıma girdiğimde fark ettim ki çok büyük bir servetim var; insan. Girişimimi hayata geçirmeyi bu birlik ve beraberlik ile başardım. Markamın kuruluşundan, logosuna, üretiminden, sunumuna kadar tüm aşamalarda yıllar boyunca kalben bağ kurduğum tüm kıymetli insanlar kendi uzmanlık alanlarında, güven, birlik ve beraberlikle gönüllü olarak seferber oldu.

Girişimciliğe karar verdiğinizde parasal sermayeden daha kıymetli bir şey varsa o da itibar edilecek, güvenilir bir kişi olmaktır.

Her dönem en büyük sermaye itibardır.

Benzer Gönderiler...

Being a Woman in Business

Being a woman in the workplace can be a unique and challenging experience, but also rewarding and fulfilling.