LİMON

 

LİMON

LİMON

Emine Yıldız GKL Mezunu

Son zamanların popüler cümlelerinden olan ”Hayat sana limon verirse limonata yap” motivasyon cümlesini incelemek istiyorum.

Son zamanların popüler cümlelerinden olan ”Hayat sana limon verirse limonata yap” motivasyon cümlesini incelemek istiyorum. Hayat size limon verdiğinde limonata yaparsanız emeğinizi, zamanınızı, becerilerinizi limon etrafında yani limonata yapmaya harcarsınız. Peki şu cümleye ne dersiniz? ”Hayat sana limon verirse onu kendi salatana sık.” Biraz komik ve anlamsız geliyor olabilir 🙂 ama farklı bir bakış açısıyla baktığımızda anlamlı olabiliyor. Hayattaki zevk aldığınız her şeyden biraz biraz salata kasenize eklediğinizi düşünün. Mesela domates sizin için zevk alarak dinlediğiniz müziği temsil ediyorsa ondan biraz fazla doğrayabilirsiniz. Salatalık eğitim ile betimlenmişse bolca eklemelisiniz 🙂 gibi. Sonrasında limon sunulmuşsa size sevdiğiniz şeylerin üzerine onu sıkıp daha da lezzetli bir şekilde severek ve emek vererek kasenize doğradığınız salatanızı yersiniz. Siz limona değil limon size uymuş olur. Fazlaca 🍋 kelimesi geçmiş olması ağzını sulandırmış olabilir 🙂 ama yine de üzerine düşünmemizde fayda var derim dostlar … Keyifle kalın 🙂

Benzer Gönderiler...

Hayat ve Mücadele

Pek çok şey için mücadele etmemiz gerekir hayatta .

Yurt Dışı Gönüllü Çalışma Kampı Deneyimi

Merhaba, bu yazımda sizlere her yaştan bireyin katılabileceği yurt dışı gönüllü çalışma kamplarından bahsetmek istiyorum. Gönüllük deneyimi herkesi mutlu eden, içini ısıtan bir deneyim bir de tabii bu deneyimin yanına yabancı dilini geliştirme ve farklı bir ülkeyi- farklı bir kültürü tanıma fırsatı da eklenince daha da keyifli bir hal alıyor.