LİMON

 

LİMON

LİMON

Emine Yıldız GKL Mezunu

Son zamanların popüler cümlelerinden olan ”Hayat sana limon verirse limonata yap” motivasyon cümlesini incelemek istiyorum.

Son zamanların popüler cümlelerinden olan ”Hayat sana limon verirse limonata yap” motivasyon cümlesini incelemek istiyorum. Hayat size limon verdiğinde limonata yaparsanız emeğinizi, zamanınızı, becerilerinizi limon etrafında yani limonata yapmaya harcarsınız. Peki şu cümleye ne dersiniz? ”Hayat sana limon verirse onu kendi salatana sık.” Biraz komik ve anlamsız geliyor olabilir 🙂 ama farklı bir bakış açısıyla baktığımızda anlamlı olabiliyor. Hayattaki zevk aldığınız her şeyden biraz biraz salata kasenize eklediğinizi düşünün. Mesela domates sizin için zevk alarak dinlediğiniz müziği temsil ediyorsa ondan biraz fazla doğrayabilirsiniz. Salatalık eğitim ile betimlenmişse bolca eklemelisiniz 🙂 gibi. Sonrasında limon sunulmuşsa size sevdiğiniz şeylerin üzerine onu sıkıp daha da lezzetli bir şekilde severek ve emek vererek kasenize doğradığınız salatanızı yersiniz. Siz limona değil limon size uymuş olur. Fazlaca 🍋 kelimesi geçmiş olması ağzını sulandırmış olabilir 🙂 ama yine de üzerine düşünmemizde fayda var derim dostlar … Keyifle kalın 🙂

Benzer Gönderiler...

2020'li yıllara damga vuracak çalışma şekli: Dijital Göçebelik

Koronavirüs dolayısıyla remote ve freelance çalışmanın popülerliği gün geçtikçe artıyor. Türkiye’de henüz pek bilinmeyen, Y Kuşağı’nın geliştirdiği yeni çalışma şekillerinden yalnızca biri olan dijital göçebelik, Dünya üzerinde birçok ülkede özellikle yazılım ve iletişim sektöründe son derece yaygın. Birçok beyaz yakalıya bir ütopya gibi gelebilecek hem seyahat etme hem de profesyonel hayatta ilerleme fikri dijital göçebelik ile ulaşılabilir hale geliyor.