SENDEN DAHA GÜZEL

 

SENDEN DAHA GÜZEL

SENDEN DAHA GÜZEL

İclal Bayram GKL Mezunu

"Ümitsizlik köyüne gitme, ümitler var. Karanlığa doğru yürüme, güneşler var." (Hz. Mevlana) Bu ülke için emek veren, sağlık sektörün de çalışan annem, babam ve ailem başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum..

Bir bilmecem var çocuklar, haydi sor sor. "Yorgunluk nedir bilmez, uykuyu gözü pek görmez,  gece ile gündüzü ayırt etmez, atom karınca misali bir koridordan diğer koridora koşar durur ama sevgisi çok umudu yıldızlar kadar, bil bakalım tonton gözlüklü, maskeli, kırmızı puantiyeli boneli bu kişi kimdir?

O 'Umut Veren Gözlerdir'.

O gözlere ithafen,

Biliyorum omuzlarına karlar yağıyor şuan, yüreğine sert ayazlar vuruyor, evini bıraktın geldin, ter karıştı tenine, kaldırdın dünyayı dertlerinin yerine muhakkak söylemişlerdir sana ama sen buz da olsan sakın erime, asırlık umutlarlardan tut, Naim'i hatırla hayatında yaşadığın o mutlu güzel günleri hatırla tut ve asla bırakma.

Tut, bırakma peşini, sarıl umutlarına çünkü sana söz yine baharlar gelecek, sana söz ışık sönmeyecek.
Söz, söz, söz, söz..

Sanma ki içindeki büyük korku bir sende var, sanma ki senin için dua eden sadece ailen var. Sağlık hizmetlerinde emek veren tüm sağlık çalışanları bilmelidir ki, ailenizin sizlere ettiği duaların yanında  83 milyonun duaları da var. Unutma süper kahramanların süper özellikleri vardır:

1)Uçmak (Koridordan koridora)

2)Güçlü olmak (Güneşli bir günde dışarı .. )

3)Zamanla yarışmak (Geceyi gündüz, gündüzü gece ..)

4)Suyun altında nefes almak (Maskenin altında günlerce nefes ..)

5)Kendini ve başkalarını iyileştirebilmek (serum+iğne+vit+...)

6)Süper hızlı olmak (Atom karınca misali ..)

7)Zamanda seyahat etmek (Aylardır  güzel anılarında.. )

8)İnsanları kontrol etmek (Sakin ol champ.. :) )

9)Iron Man olabilmek ( Yeşil beyaz karışımı kıyafet , beyaz zırh, güçlü ve akıllı Termometreler .. )

10)Kaygıyı ve korkuyu kontrol etmek ( " Dr. Fahrettin Koca" )

bu özelliklerden sende varsa bilmelisin ki sen hepimizin kahramanısın. Haydi Türkiye kahramanların için harakete geç! Şimdi ailesi veya da komşusu hastanede çalışan herkes için harekete geçme vakti, sonuçta insan neler yapar isteyince, bu zor değil diğerlerini düşününce. Öncelikle, üç yumurtayı kırmalısın sonra portakalları dilimle ince ince, göz kararı da biraz süt ve o cümle, ellerimle sana kek yaptım. Üzülürsün belki biraz görünce, sakın üzülme çünkü ben sana kek yaptım İyi ki Varsın/ız ! :)

Benzer Gönderiler...

Tekniklerle SınAvlamak

"Biliyorsunuz av, iyi avcının ayağına gelir. Doğrudur şüphesiz ama avcı kim, av kim? İşte bu, üzerine parmak basılacak bir sorudur baylar." Dostoyevski

Hayat ve Mücadele

Pek çok şey için mücadele etmemiz gerekir hayatta .