Virüs ile Mücadele de Sonlara Doğru Giderken...

 

Virüs ile Mücadele de  Sonlara Doğru Giderken...

Virüs ile Mücadele de Sonlara Doğru Giderken...

Vildan KARKIŞ GKL Mezunu- Ebe Hemşire

Bugün sözlerimi savaşçı bir sağlık personeli olarak tüm meslektaşlarımın sesi olmak için yazıyorum. Öncelikle evde kalarak bu savaşta bizlere destek olan bizim gücümüze güç katan herkese çok teşekkür ediyorum. Bizler hastanede bu virüs ile savaşırken sizlerde evlerinizde kalarak bize destek oluyorsunuz. Biliyorum ki artık eskisi gibi sokağa çıkmak sevdiklerinize sarılmak arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmek istiyorsunuz. Sağlık personelleri olarak bizlerde aynı duyguları paylaşıyoruz. Virüsle verdiğimiz mücadele çok iyi bir şekilde devam etmekte. Son rampada sizlerden de ricam bizlerden desteğinizi esirgememeniz. Sizler bize destek verdiğiniz için bizler savaşabiliyoruz. Virüsle verdiğimiz mücadelede kendinizi ve sevdiklerinizi koruyarak izolasyon kurallarına uyarak en büyük desteği sizler sağlıyorsunuz.

Sizlere bu dönemle ilgili birkaç önerim olacak ;

  1. El yıkama

Biliyorum ki bu dönemde eskisine göre çok daha fazla el hijyenine dikkat eder olduk. Çoğumuzun elleri yıkamaktan çatlamaya başladı.  Özellikle ellerinizi sıcak su ile yıkamaktan kaçının sıcak su ile el yıkamak dermatit riski oluşturacaktır. Ellerinizi nemlendirmeyi ve onlara iyi bakmayı unutmayın. El yıkama ile ilgili birçok kamu spotu mevcut ve artık ülke olarak el yıkamada iyi bir seviyeye geldiğimizi düşünüyorum.

        2. Beslenme

Beslenmemizi düzenlemek ise yapmamız gereken en önemli ikinci tedbirdir. Beslenmede özellikle probiyotik takviyesi, selenyum ve çinko içeren gıdalar, C vitamini, omega-3 içeren besinler, kalsiyum ve proteinden yeterli gıdaların alınması çok önemlidir. 

 

       3. Maske Kullanımı

Maske kullanarak sevdiklerimizi ve çevremizi de bu hastalıktan koruyabiliriz. Tek kullanımlık maskeleri kullandıktan sonra bir poşete koyup ağzını bağlayarak çöpe atmanız gerekmektedir ve bu maskeler yıkanıp tekrar kullanılmamalıdır.

 

Bunların dışında öksürürken dirsek içine öksürmenizi elinizi yüzünüze gözünüze burnunuza getirmekten kaçınmanızı öneriyorum.

Kendinizi ve çevrenizdekileri koruyarak bizlere destek olmanız mümkün, sizlerden destek eli bekliyoruz.

Çok yakında eski günlerimize geri dönüp birbirimize sımsıkı sarılacağımız günlere kadar kendinize ve sağlığınıza sımsıkı sarılmanız dileklerimle.

EVDE KALARAK BİZLERE YARDIM EDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Benzer Gönderiler...

2020'li yıllara damga vuracak çalışma şekli: Dijital Göçebelik

Koronavirüs dolayısıyla remote ve freelance çalışmanın popülerliği gün geçtikçe artıyor. Türkiye’de henüz pek bilinmeyen, Y Kuşağı’nın geliştirdiği yeni çalışma şekillerinden yalnızca biri olan dijital göçebelik, Dünya üzerinde birçok ülkede özellikle yazılım ve iletişim sektöründe son derece yaygın. Birçok beyaz yakalıya bir ütopya gibi gelebilecek hem seyahat etme hem de profesyonel hayatta ilerleme fikri dijital göçebelik ile ulaşılabilir hale geliyor.