YARINA UYANMAK İÇİN BİR SEBEP

 

YARINA UYANMAK İÇİN BİR SEBEP

YARINA UYANMAK İÇİN BİR SEBEP

Beyzun Amaç GKL Mezunu

En iyisi olabileceğimiz yere ulaşmanın elbet birçok yolu vardır. Fakat önemli bir faktörün "büyüme zihniyetine sahip olmak" gerektiği taraftarıyım. O kadar müthiş bir bilgi yığını içindeyiz ki belki hiç bir zaman mükemmel olamayacağız. İşte tam da bu yüzden her zaman gelişmeye açık yönlerimiz vardır. Umarım hayattaki yolculuğunuzda her zaman kendinizi keşfetmek için gerekli olan müthiş bir motivasyona sahip olursunuz.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

En iyisi olabileceğimiz yere ulaşmanın elbet birçok yolu vardır. Fakat önemli bir faktörün "büyüme zihniyetine sahip olmak" gerektiği taraftarıyım. O kadar müthiş bir bilgi yığını içindeyiz ki belki hiç bir zaman mükemmel olamayacağız. İşte tam da bu yüzden her zaman gelişmeye açık yönlerimiz vardır.

Ben ise bir gün bunları düşünürken; ne yapmak istediğimi, hedeflerimi, olmak istediğim yeri, eksikliklerimi, hayatlarına dokunabileceğim insanları hatta en önemlisi de nasıl mutlu ve eğlenceli bir hayata sahip olabileceğimi düşünürken kaptanı olduğum geminin yönünü değiştirmeye karar verdim. Hedeflerim doğrultusunda planlama yaparken bir rüzgar dalgası yüzünden rotamı değiştirmek zorunda kalabilirdim. Ben ise sadece küçük bir önlem almak istedim. Bu süreçte Endüstri Mühendisliği'ne devam ederken yurtdışı eğitim programlarına katılma, yarı zamanlı çalışmaya başlama gibi planlarımı kenara koyarak çift anadal programıyla Bilgisayar Mühendisliği'ne başladım. Kenara koymadan devam ettirdiğim sosyal sorumluluk projelerim, iş fikirlerim, peşinden koştuğum bir çok hedefim ile birlikte hayatımın tam anlamıyla bir roller coaster etkisi altına girdiğini bile söyleyebilirim. Bu süreç bitene kadar endişeye kapılmadan, tüm tavsiyeleri dinleyerek süreçleri analiz edip olumsuzluğa kapılmadan çalışmalarımı devam ettirmem gerekiyor. Sonuç ne olursa olsun hayatı eğlenceli kılan bu hedeflere ilerlerken geçtiğimiz yollar ve elde ettiğimiz tecrübelerimiz değil midir? Bon Jovi ne güzel söylemiş: "This chance is like a step, just got to take it". 

Düşündüğümde aslında bu karar ve bu kararın getirdikleri ile birlikte beni yataktan kaldıran etkenleri bir araya getirmiştim. Artık potansiyelimin zirvesine ulaşabilmek için daha büyük heyecanlarım vardı. Size rol yapmayacağım, gerçekten bu yolun sonunda ne var bilmiyorum. Bildiğim tek şey; bu yolun sonuna gelene kadar yetkinliklerimi geliştirmek, üretmek, öğrenmek ve öğrendiklerimi öğretmek için çok çabalayacağım ve emek vermeye devam edeceğimdir. 

Sanırım insan her yeni şey öğrendiğinde ne kadar çok şey bilmediğini fark ediyor. Hatta insanın kendisini daha çok sevmesinin verdiği huzuru bile bu sayede fark ettim. Bu sevgi sayesinde korkularımla, sıkışıp kalmışlıklarımla, ertelemelerimle karşılaştım ve harekete geçtim. Bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum. Aslında beni bu farkındalığa getiren şey yeni bir bölüme başlamak değil, hedeflerim doğrultusunda beni heyecanlandıran her ne varsa onları her geçen gün okuyarak, dinleyerek, araştırarak ve en önemlisi de başkaları ile tartışarak keşfedebiliyor olmanın heyecanıydı. 

Siz de bu 14 Şubat'ta kendinizi öyle bi sevmeye başlayın ki, hedefleriniz doğrultusunda harekete geçerek kendi hayatınızın efendisi olun. En önemlisi ise kendiniz ve etrafınızda olup biten her şey için minnettar olmaktan asla vazgeçmeyin.

Sevgiler

Beyzun

Benzer Gönderiler...

Hayat ve Mücadele

Pek çok şey için mücadele etmemiz gerekir hayatta .

Yurt Dışı Gönüllü Çalışma Kampı Deneyimi

Merhaba, bu yazımda sizlere her yaştan bireyin katılabileceği yurt dışı gönüllü çalışma kamplarından bahsetmek istiyorum. Gönüllük deneyimi herkesi mutlu eden, içini ısıtan bir deneyim bir de tabii bu deneyimin yanına yabancı dilini geliştirme ve farklı bir ülkeyi- farklı bir kültürü tanıma fırsatı da eklenince daha da keyifli bir hal alıyor.