Cineshort App Yayında!

 

Cineshort App Yayında!

Cineshort App Yayında!

Yağmur Tuğçe Kaya GKL Mezunu

Herkese merhaba! Bu ayki yazım sanırım beni en çok heyecanlandıran yazım olacak. Kurucu ortağı olduğum Cineshort 12 Mayıs 2020 tarihi itibari ile App Store’da yayına alındı. Öncelikle size Cineshort nedir, hangi amaçla ortaya çıkan bir girişimdir, bunlardan bahsetmek istiyorum.

Cineshort, süresi 40 dakikadan kısa filmlerin birden fazla dilde yayınlanmasını amaçlayan bir mobil uygulama. Peki biz neden bu işe baş koyduk?  Biliyorsunuz ki gün içerisinde birçok uğraşımız oluyor ve bu uğraşlar arasında ya kafamızı dağıtmak için küçük aralar veriyoruz ya da içinde bulunduğumuz herhangi bir aktiviteyi bu zamanı daha iyi geçirebilmek için ilgimizi çeken içerikleri izleyerek geçirme isteği duyuyoruz. Ama var olan içerikleri mevcut vaktimiz içerisinde tamamlamak pek de mümkün olmuyor. Düşünsenize, 10 dakikalık bir aranız var ve 10 dakikada tüketebileceğiniz ve aynı zamanda ilgi alanınıza giren içerikleri nereden bulabileceğinizi bilmiyorsunuz. Herhangi bir platform üzerinden bu kriterlere sahip içerikler bulmak için harcayabileceğiniz zamanı da düşünürsek, sanırım o 10 dakika öylece geçip gidiyor. İşte tam bu noktada Cineshort, size eşlik etmesini istediğiniz her an yanınızda olacak! İster çalışmaya küçük bir ara vereyim dediğinizde 5 dakikalık, ister iki ders arası 15 dakikalık bir aranız olsun, otobüs beklerken veya yürürken zaman daha keyifli geçsin diye düşündüğünüzde (aman yürürken dikkati elden bırakmayalım) Cineshort’un 5 dakikadan 40 dakikaya kadar birbirinden kaliteli filmlerine zamanınıza ve keyfinize göre filtreleyerek ulaşabilirsiniz! Bilimkurgudan, belgesele, dramadan animasyona çeşit çeşit filmler sizi bekliyor. Hemen buradan indirebilirsiniz! (Çok yakında Google Play’de de yayında olacak. )

cineshort

Her anınızın tadını çıkarın!

Benzer Gönderiler...

Kendinden Asla Vazeçme

Kadınlara yönelik önyargı, baskı kurma çabası ne yazık ki hız kesmeden devam ediyorken biz kadınlar güçlü ve dimdik durmalıyız. Bazen umutsuzluğa düşsem de kendimden vazgeçmediğim hikayemin bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum. Biz güçlü kadınlar olarak hiç vazgeçmemeli, hep gücümüzün farkında olarak kendimize inanmalıyız. Elbet bir gün güzellikler ve hak ettiğimiz bizi bulacak. Sıkıntılar hep var, hep var olacak. Ancak unutmayın ki yalnız değilsiniz ve kendinize inanmaktan asla vazeçmeyin.