Cineshort App Yayında!

 

Cineshort App Yayında!

Cineshort App Yayında!

Yağmur Tuğçe Kaya GKL Mezunu

Herkese merhaba! Bu ayki yazım sanırım beni en çok heyecanlandıran yazım olacak. Kurucu ortağı olduğum Cineshort 12 Mayıs 2020 tarihi itibari ile App Store’da yayına alındı. Öncelikle size Cineshort nedir, hangi amaçla ortaya çıkan bir girişimdir, bunlardan bahsetmek istiyorum.

Cineshort, süresi 40 dakikadan kısa filmlerin birden fazla dilde yayınlanmasını amaçlayan bir mobil uygulama. Peki biz neden bu işe baş koyduk?  Biliyorsunuz ki gün içerisinde birçok uğraşımız oluyor ve bu uğraşlar arasında ya kafamızı dağıtmak için küçük aralar veriyoruz ya da içinde bulunduğumuz herhangi bir aktiviteyi bu zamanı daha iyi geçirebilmek için ilgimizi çeken içerikleri izleyerek geçirme isteği duyuyoruz. Ama var olan içerikleri mevcut vaktimiz içerisinde tamamlamak pek de mümkün olmuyor. Düşünsenize, 10 dakikalık bir aranız var ve 10 dakikada tüketebileceğiniz ve aynı zamanda ilgi alanınıza giren içerikleri nereden bulabileceğinizi bilmiyorsunuz. Herhangi bir platform üzerinden bu kriterlere sahip içerikler bulmak için harcayabileceğiniz zamanı da düşünürsek, sanırım o 10 dakika öylece geçip gidiyor. İşte tam bu noktada Cineshort, size eşlik etmesini istediğiniz her an yanınızda olacak! İster çalışmaya küçük bir ara vereyim dediğinizde 5 dakikalık, ister iki ders arası 15 dakikalık bir aranız olsun, otobüs beklerken veya yürürken zaman daha keyifli geçsin diye düşündüğünüzde (aman yürürken dikkati elden bırakmayalım) Cineshort’un 5 dakikadan 40 dakikaya kadar birbirinden kaliteli filmlerine zamanınıza ve keyfinize göre filtreleyerek ulaşabilirsiniz! Bilimkurgudan, belgesele, dramadan animasyona çeşit çeşit filmler sizi bekliyor. Hemen buradan indirebilirsiniz! (Çok yakında Google Play’de de yayında olacak. )

cineshort

Her anınızın tadını çıkarın!

Benzer Gönderiler...

ZAMANIN ÖTESİNDE BİR KADIN: ADA LOVELACE

Ada Lovelace’in kim olduğunu ve çarpıcı yaşam hikayesini orta okulda hazırladığım bir ödevle öğrenmiştim. Bana verdiği ilhamı bugün biz Geleceğin Kadın Liderleri ile de paylaşmak istedim. Ödevimin konusu yaptığı çalışmalarla tarihte iz bırakan kadın bilim insanlarının hayatlarıydı. İlk burada fark etmiştim sanırım ne kadar azını duyduğumu, anlatıldığını ve bilim insanı diye bir kalıp olmasına rağmen ısrarla kadınların göz ardı edilerek ‘’bilim adamı’’ vurgusunun yapıldığını.

KENDİSİNE YABANCI BİRİNİN ÖYKÜSÜ: GEÇMİŞİ OLMAYAN ADAM

2002 yapımı olan film Finli yönetmen Aki Kaurismaki tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır. Film başarısından dolayı Cannes Film Festivali’nde birçok ödülle evine dönmüştür. Bu sayede Kaurismaki’nin de tanınırlığı artmıştır.