Cineshort App Yayında!

 

Cineshort App Yayında!

Cineshort App Yayında!

Yağmur Tuğçe Kaya GKL Mezunu

Herkese merhaba! Bu ayki yazım sanırım beni en çok heyecanlandıran yazım olacak. Kurucu ortağı olduğum Cineshort 12 Mayıs 2020 tarihi itibari ile App Store’da yayına alındı. Öncelikle size Cineshort nedir, hangi amaçla ortaya çıkan bir girişimdir, bunlardan bahsetmek istiyorum.

Cineshort, süresi 40 dakikadan kısa filmlerin birden fazla dilde yayınlanmasını amaçlayan bir mobil uygulama. Peki biz neden bu işe baş koyduk?  Biliyorsunuz ki gün içerisinde birçok uğraşımız oluyor ve bu uğraşlar arasında ya kafamızı dağıtmak için küçük aralar veriyoruz ya da içinde bulunduğumuz herhangi bir aktiviteyi bu zamanı daha iyi geçirebilmek için ilgimizi çeken içerikleri izleyerek geçirme isteği duyuyoruz. Ama var olan içerikleri mevcut vaktimiz içerisinde tamamlamak pek de mümkün olmuyor. Düşünsenize, 10 dakikalık bir aranız var ve 10 dakikada tüketebileceğiniz ve aynı zamanda ilgi alanınıza giren içerikleri nereden bulabileceğinizi bilmiyorsunuz. Herhangi bir platform üzerinden bu kriterlere sahip içerikler bulmak için harcayabileceğiniz zamanı da düşünürsek, sanırım o 10 dakika öylece geçip gidiyor. İşte tam bu noktada Cineshort, size eşlik etmesini istediğiniz her an yanınızda olacak! İster çalışmaya küçük bir ara vereyim dediğinizde 5 dakikalık, ister iki ders arası 15 dakikalık bir aranız olsun, otobüs beklerken veya yürürken zaman daha keyifli geçsin diye düşündüğünüzde (aman yürürken dikkati elden bırakmayalım) Cineshort’un 5 dakikadan 40 dakikaya kadar birbirinden kaliteli filmlerine zamanınıza ve keyfinize göre filtreleyerek ulaşabilirsiniz! Bilimkurgudan, belgesele, dramadan animasyona çeşit çeşit filmler sizi bekliyor. Hemen buradan indirebilirsiniz! (Çok yakında Google Play’de de yayında olacak. )

cineshort

Her anınızın tadını çıkarın!

Benzer Gönderiler...

Microfon

Staj/iş arama, burs ve eğitim başvuruları için işlevsel bir platform...

Aspire Enstitüsü Liderlik Eğitim Programı

Bu yazıda Harvard Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan Aspire Enstitüsünün yürüttüğü "Aspire Leaders Programı"nın aşamalarından bahsedeceğim.