GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ'NDE ''BEN DE VARIM''

 

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ'NDE ''BEN DE VARIM''

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ'NDE ''BEN DE VARIM''

Asena Yıkılmaz GKL Blog Yazarı

Geleceğin Kadın Liderleri Projesinde benim serüvenim nasıldı? GKL 2021 bizlere neler kattı?

Geleceğin Kadın Liderleri Projesi ülkemizde yetişen pırıl pırıl kadınlara ışık olmak ve yol göstermek için düşünülmüş, genç kadınların hayatlarına dokunarak hayallerine bir adım daha yaklaştıran bir projedir. Benim GKL serüvenim 2021 yılında başladı. Projeye katılmaya KAGİDER'in sosyal medya hesaplarında gördükten sonra karar verdim ve başvurumu yaptım. Başvuru aşamalarından geçerken projenin ne kadar kapsamlı olduğunu ve bizlerin ne kadar ince eleyip sık dokunarak seçildiğini deneyimledim. Projeye dahil olan her bir genç kadının farklı alanlarda öncü olacağını, ülkemize değer katabileceğini ve fark yaratacağına ilk oturumlardan son oturuma kadar şahit oldum. Bu çemberin bir parçası olmak harika !

4 günlük bu serüvende neler yaptık? Sizleri ne bekliyor?

Geleceğin Kadın Liderleri Projesinin 2021 yılı açılışını sayın KAGİDER Başkanı Emine Erdem'in konuşmalarıyla başladı. Projenin 10 yılı aşkın süredir devam ettiğini ve her geçen gün biz genç kadınların hedeflerine ulaşmaları için daha kapsamlı hale getirildiğine değinerek, bizleri ;Geleceğin Kadın Liderlerini sevgiyle kucakladı. Bu projenin hayatımın dönüm noktalarından biri olacağını işte o an anladım. Projenin ilerleyen günlerinde farklı sektörlerden lider kadınlarla atölye çalışmaları ve söyleşiler gerçekleştirildi. Psikolojiden ekonomiye, hukuktan çevreye birçok alanda gelişim sağlayacağımız eğitimler verildi. Grup çalışmalarının, Mülakat simülasyonlarının ve networking etkinliklerinin bizlere sunulduğu  dolu dolu bir süreç geçirdik. Bolca notların alındığı, iş hayatına dair tüyoların verildiği, hoş sohbetler eşliğinde sektörün lider kadınlarıyla tanışabilmenin mutluluğu ve gururyla göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir 4 gün. 

Geleceğin Kadın Lideleri Projesi bana her zaman güçlü kalmam gerektiğini tekrar hatırlattı. Özgüvenli olmanın ve başarılı olduğum konularda çekinmeden ''ben buradayım'' demenin önemini vurguladı.

GKL 2021' yi 3 kelime ile özetlemem gerekirse şu kelimleri kullanırdım: CESARET, ÖZGÜVEN, FARKINDALIK...

Geleceğin Kadın Lideri projesine dahil olmak beni hayallerime bir adım daha yaklaştırdı.

Projenin kuruluşunda, eğitimlerde ve süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.

Genç Kadınlara ışık olmak, geleceğe ışık tutmaktır..

Benzer Gönderiler...

Microfon

Staj/iş arama, burs ve eğitim başvuruları için işlevsel bir platform...

Aspire Enstitüsü Liderlik Eğitim Programı

Bu yazıda Harvard Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan Aspire Enstitüsünün yürüttüğü "Aspire Leaders Programı"nın aşamalarından bahsedeceğim.