Geleceğin Kadın Liderleri '2014

 

Geleceğin Kadın Liderleri '2014

Meltem Dere Proje Sorumlusu

Geleceğin Kadın Liderleri Serüvenim

          2014 Haziran ayında mezun olmuş, en geç eylül gibi işe girerim düşüncesindeydim. Nisan ayı gibi başvurularımı yapmaya başlamış ancak temmuz ayına kadar hiçbir firmadan mülakat daveti bile alamamıştım. Umudumu kaybetmeye başladığım zamanlarda sosyal medyada karşılaştığım ''Geleceğin Kadın Liderlerini Arıyoruz'' başlığı dikkatimi çekti ve başvurumu gerçekleştirdim. O kadar çok yere başvuru yapıyor ve dönüş alamıyordum ki açıkcası KAGİDER'den dönüş konusunda umudumu kaybettiğim sırada 2. aşamaya kaldığımı öğrendim. İçimi bir heyecan kaplamıştı.

           2. Aşama video mülakat kısmıydı ve ben hayatımda ilk defa video mülakat gerçekleştirecektim. Sonucun açıklanmasını sabırsızlıkla beklediğim sırada ''Geleceğin Kadın Liderleri''ne 834 aday arasından seçilen 67 kişiden biri olduğum o güzel haberi aldım. Eğitim süresince makro ekonomiden iş hukukuna, imajdan teknolojiye, cv hazırlamadan mülakat simülasyonlarına birçok farklı konuda alanında öncü eğitmenlerin yer aldığı panellere dahil olarak liderliğe doğru adım adım ilerliyorduk. Hayatımızda belkide sadece Linkedin üzerinden ulaşabileceğimiz kişilerle tanışma, konuşma hatta şahsi numaralarını alma şansını yakaladık. Başlayan bu yolculuğumuz yahoo grubuna dahil olarak eski mezunlarla da tanışma şansıyla devam etti. 
           Bir network düşünün; bir ihtiyacınız, derdiniz yada yardım etmek istediğiniz bir konu var gruba yazıyorsunuz ve hem GKL mezunları hemde KAGİDER üyeleri sizlere yardımcı olmaya çalışıyor. Nasıl mı? Mesela iş arıyorsunuz niteliklerinizi ve cv nizi yolluyorsunuz yardımcı olabilecek arkadaşlar yardım etmek icin ellerinden geleni yapiyorlar. Bu direkt sizi işe alıyorlar demek ya da size iş buluyorlar demek değil, CV nizde bir eksiklik var ise İK alanında çalışanlar hemen bu konuda yardımcı oluyor, görüşme öncesi mülakat simülasyonu gerçekleştirebilme şansı yakalıyorsunuz ya da bir firma ile görüşmeniz var görüşeceğiniz firmada belkide bir GKL li var:) Birbirini hic tanımayan insanların bu derece birbirine yardımcı olması günümüz şartlarında kimsenin inanmayacağı ama bizlerin başardığı bir şey:) Türkiye'nin neredeyse her ilinde GKL mezunları bulunuyor. Hatta Dünya'nın:) Örneğin  Diyarbakır'da yaşayan sadece telefon ile konuştuğumuz, mülakat sürecini birlikte yürüttüğümüz ve sonunda hayalini kurduğu işe girmesine onun kadar sevindiğim GKL mezunlarından Gülbahar var.
          KAGİDER'i daha yakından tanımak ve gerçekleşen projeleri takip etmek için www.kagider.org web sitesini inceleyebilirsiniz. 

          Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmemeniz dileğiyle,

          Sevgiler,

          Meltem 

 

            Bir sonraki yazım: İş arama sürecim..

Benzer Gönderiler...

Microfon

Staj/iş arama, burs ve eğitim başvuruları için işlevsel bir platform...

Aspire Enstitüsü Liderlik Eğitim Programı

Bu yazıda Harvard Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan Aspire Enstitüsünün yürüttüğü "Aspire Leaders Programı"nın aşamalarından bahsedeceğim.