GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ PROJESİ İLE TANIŞMA

 

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ PROJESİ İLE TANIŞMA

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ PROJESİ İLE TANIŞMA

Esen Seven GKL Mezunu

Geleceğin Kadın Liderleri Projesi ile tanışma , proje ile birlikte elde edilen fırsat ve deneyimler

Sizlere Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile tanışmamı ve çalışma hayatımda nasıl değişiklikler ve fırsatlar sunduğunu anlatmak istiyorum .

2013 yılında  mezun olduktan sonra   aktif iş arama sürecim daha da yoğunlaştı . Her geçen gün tedirginliklerim , kafamda yer alan bir sürü soru işaretleri çoğalıyordu . İş hayatına hazır mıydım ?    Beni neler bekliyordu  ?  İş bulabilecek miydim  ?  Tamda bu sırada iş ilanları araştırırken internette Geleceğin Kadın Liderleri  projesi başvurusu gördüm . Projenin içeriliği detaylı olarak incelediğimde yeni mezun genç kadınların iş hayatına daha güçlü  başlayabilmeleri için  gerekli olan eğitimleri veren , yetkinlikler kazandırmayı amaç edinen ve kişisel gelişime katkı sağlayacak olan proje olması beni çok mutlu etmiş ve heyecanlandırmıştı  . Proje sayesinde  eğitim alma ve kendimi daha fazla geliştirme fırsatı elde edecektim .Bir çok soru işaretleri ile boğuştuğum dönemde karşıma çıkması benim için çok büyük bir fırsattı  . Zaman kaybetmeden başvuru yaptım .

Proje ile birlikte aynı duygu , telaşı ve hissileri taşıyan enerjisi yüksek  , pozitif  kadınlar ile bir arada eğitim alma ve  tanışma fırsatı elde ettim  .Projedeki eğitmenlerimizden iş hayatı ve kişisel gelişim adına eğitimler aldım . Yalnız olmadığımı görmek  , kadınlar arasındaki dayanışmayı hissedebilmek   ve eğitmenlerimizin vermiş olduğu destek ve eğitimler ile  kendimi geliştirebilmek adına pek çok şey yapabileceğimi fark ettim . Projeden kısa bir süre sonra iş hayatına başladım .  Dahil olduğumuz e posta grubundan her geçen gün kendimi geliştirebilmek adına aktif olarak takip ettim . Kadın kadına dayanışmanın ne kadar  güçlü ve önemli olduğunu hissetttim . Posta grubunda yer alan konularda ortak çözüm arayışlarımız   , ortak bilgi paylaşımları hepimiz için çok değerli olduğu görüşündeyim .

Daha sonrasında GKL 2 GKL - Mentorluk Programına katıldım . Geleceğin Kadın Liderleri mezunlarının yeni mezunlara mentorluk yaptığı projede mentorluk eğitimi aldım . Kendimi geliştirebilmem ve  bir şeyler yapabilmek için KAGİDER ikinci bir fırsat sunmuştu . KAGİDER'den aldığım bilgileri yeni mezun GKL ler ile paylaşabilmek mutluluk verici. Bu doğrultuda yeni GKL den mezun olan Begüm ile tanıştım . Ortak pek çok yönümüzün olduğu  fark ettik . Tecrübelerimizi  paylaştık , farklılıklarımızı  keşfettik . Begüm ile birlikte gelişim sürecinde birlikte öğrenme ve birlikte ortak deneyimler paylaştık . En ama en önemlisi kadın kadına dayanışma ile neler yapabileceğimizi gördük  Tersine mentorluk süreci ile birlikte birbirimize çok şey kattığımızı düşünüyorum .

Geleceğin Kadın Liderleri projesinde yer almanın  şans olduğunu düşünüyorum . KAGİDER ile birlikte  projelerden edindiğim  tecrübeler ile daha güzel fırsatlar daha oluşacağına ve kadın kadına dayanışmanın her geçen gün artarak çığ gibi büyüyeceğine inanıyorum .

Sevgiler,

Esen

Benzer Gönderiler...

Kendinden Asla Vazeçme

Kadınlara yönelik önyargı, baskı kurma çabası ne yazık ki hız kesmeden devam ediyorken biz kadınlar güçlü ve dimdik durmalıyız. Bazen umutsuzluğa düşsem de kendimden vazgeçmediğim hikayemin bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum. Biz güçlü kadınlar olarak hiç vazgeçmemeli, hep gücümüzün farkında olarak kendimize inanmalıyız. Elbet bir gün güzellikler ve hak ettiğimiz bizi bulacak. Sıkıntılar hep var, hep var olacak. Ancak unutmayın ki yalnız değilsiniz ve kendinize inanmaktan asla vazeçmeyin.