GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ PROJESİ İLE TANIŞMA

 

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ PROJESİ İLE TANIŞMA

GELECEĞİN KADIN LİDERLERİ PROJESİ İLE TANIŞMA

Esen Seven GKL Mezunu

Geleceğin Kadın Liderleri Projesi ile tanışma , proje ile birlikte elde edilen fırsat ve deneyimler

Sizlere Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile tanışmamı ve çalışma hayatımda nasıl değişiklikler ve fırsatlar sunduğunu anlatmak istiyorum .

2013 yılında  mezun olduktan sonra   aktif iş arama sürecim daha da yoğunlaştı . Her geçen gün tedirginliklerim , kafamda yer alan bir sürü soru işaretleri çoğalıyordu . İş hayatına hazır mıydım ?    Beni neler bekliyordu  ?  İş bulabilecek miydim  ?  Tamda bu sırada iş ilanları araştırırken internette Geleceğin Kadın Liderleri  projesi başvurusu gördüm . Projenin içeriliği detaylı olarak incelediğimde yeni mezun genç kadınların iş hayatına daha güçlü  başlayabilmeleri için  gerekli olan eğitimleri veren , yetkinlikler kazandırmayı amaç edinen ve kişisel gelişime katkı sağlayacak olan proje olması beni çok mutlu etmiş ve heyecanlandırmıştı  . Proje sayesinde  eğitim alma ve kendimi daha fazla geliştirme fırsatı elde edecektim .Bir çok soru işaretleri ile boğuştuğum dönemde karşıma çıkması benim için çok büyük bir fırsattı  . Zaman kaybetmeden başvuru yaptım .

Proje ile birlikte aynı duygu , telaşı ve hissileri taşıyan enerjisi yüksek  , pozitif  kadınlar ile bir arada eğitim alma ve  tanışma fırsatı elde ettim  .Projedeki eğitmenlerimizden iş hayatı ve kişisel gelişim adına eğitimler aldım . Yalnız olmadığımı görmek  , kadınlar arasındaki dayanışmayı hissedebilmek   ve eğitmenlerimizin vermiş olduğu destek ve eğitimler ile  kendimi geliştirebilmek adına pek çok şey yapabileceğimi fark ettim . Projeden kısa bir süre sonra iş hayatına başladım .  Dahil olduğumuz e posta grubundan her geçen gün kendimi geliştirebilmek adına aktif olarak takip ettim . Kadın kadına dayanışmanın ne kadar  güçlü ve önemli olduğunu hissetttim . Posta grubunda yer alan konularda ortak çözüm arayışlarımız   , ortak bilgi paylaşımları hepimiz için çok değerli olduğu görüşündeyim .

Daha sonrasında GKL 2 GKL - Mentorluk Programına katıldım . Geleceğin Kadın Liderleri mezunlarının yeni mezunlara mentorluk yaptığı projede mentorluk eğitimi aldım . Kendimi geliştirebilmem ve  bir şeyler yapabilmek için KAGİDER ikinci bir fırsat sunmuştu . KAGİDER'den aldığım bilgileri yeni mezun GKL ler ile paylaşabilmek mutluluk verici. Bu doğrultuda yeni GKL den mezun olan Begüm ile tanıştım . Ortak pek çok yönümüzün olduğu  fark ettik . Tecrübelerimizi  paylaştık , farklılıklarımızı  keşfettik . Begüm ile birlikte gelişim sürecinde birlikte öğrenme ve birlikte ortak deneyimler paylaştık . En ama en önemlisi kadın kadına dayanışma ile neler yapabileceğimizi gördük  Tersine mentorluk süreci ile birlikte birbirimize çok şey kattığımızı düşünüyorum .

Geleceğin Kadın Liderleri projesinde yer almanın  şans olduğunu düşünüyorum . KAGİDER ile birlikte  projelerden edindiğim  tecrübeler ile daha güzel fırsatlar daha oluşacağına ve kadın kadına dayanışmanın her geçen gün artarak çığ gibi büyüyeceğine inanıyorum .

Sevgiler,

Esen

Benzer Gönderiler...

Microfon

Staj/iş arama, burs ve eğitim başvuruları için işlevsel bir platform...

Aspire Enstitüsü Liderlik Eğitim Programı

Bu yazıda Harvard Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan Aspire Enstitüsünün yürüttüğü "Aspire Leaders Programı"nın aşamalarından bahsedeceğim.