GKL-2017 İLE BAŞLANGIÇ

 

GKL-2017 İLE BAŞLANGIÇ

GKL-2017 İLE BAŞLANGIÇ

Kardelen Deniz GKL 2017 Mezunu

Size GKL ailesiyle tanışma hikayemi ve hayatıma nasıl dokunduğunu anlatmak istiyorum.

2017 yaz ayında iş ilanlarına baktığım bir sayfada tesadüfen denk geldim. Programın içeriğini incelediğimde ben de bu eğitimi alanlardan olmalıyım dedim ve başvuru formunu doldurdum. Aradan belirli bir süre geçtikten sonra internet üzerinden mülakat gerçekleştirildi. Mülakat sürecinde anlatmak istediklerimi tam anlatamadığımı düşünüp karamsarlığa kapılmıştım. Fakat başlangıçta yaklaşık 1000 kişilik başvuru arasından gerçekleşen mülakatlarla katılmaya hak kazanan 100 kişiden biri olmuştum. Beklemediğin anda gelen böyle güzellikler insanı motive edip mutlu olmasını sağlıyor.

İki gün gerçekleşen eğitim sürecinde kişisel gelişim, kendine güven, girişimcilik adına her şey, iş hayatında kendimizi öne çıkarabilmek için yapılması gerekenler, mülakat simülasyonları gibi pek çok konuda alanında uzman kişileri dinleme fırsatı yakaladık. Eğitimi aldıktan sonra her şey burada bitmiyor. Aslında her şey yeni başlıyor. Buradan mezun olduktan sonra dahil edildiğimiz e-posta grubu sayesinde önceki yıllarda mezun olanlarla iletişime geçme fırsatı elde ediyoruz. En basit haliyle bu iletişim neye yarar derseniz başımız sıkıştığında ya da aklımıza takılan bir konu olduğunda gönül rahatlığıyla paylaşabiliyoruz. Biliyoruz ki orada yardımımıza koşacak birileri var. Bunlar iş aramada, yapmayı düşündüğümüz bir konuda fikir almak adına çok çeşitli konular olabiliyor. Çalışan kişilerin çevreleri dolayısıyla kendi iş başvurularımızda yardımcı olabilecekler, hayata geçirmek istediğimiz fikirlerde daha önceden deneyimleyenlerin tecrübelerini öğrenmek bir nevi kendimiz hataya düşmeden önce önlem alabilmemiz adına yol gösterici niteliğinde oluyor. Hatta sosyal anlamda eğlence için fikri olanların bile dile getirdiğinde destekleyip katılım sağlayanların bulunduğu bir grup. Örneğin amatör müzik grubu kurmak gibi :)

Bu denli paylaşma, yardımlaşma ve birbirini daha görmeden bile sevgi bağının oluşabildiği bir ortam. Her sene eklenenlerle güzelleşen ve gittikçe büyüyen, kendine güvenen ve yapabileceklerinin farkında olanların yer aldığı platform. Geleceğin Kadın Liderleri olarak KAGİDER’ in yürüttüğü bu projenin parçası olmak büyük anlamda mutluluk verici.

Benzer Gönderiler...

Microfon

Staj/iş arama, burs ve eğitim başvuruları için işlevsel bir platform...

Aspire Enstitüsü Liderlik Eğitim Programı

Bu yazıda Harvard Üniversitesi profesörleri tarafından kurulan Aspire Enstitüsünün yürüttüğü "Aspire Leaders Programı"nın aşamalarından bahsedeceğim.