GKL Olmak Ayrıcalıktır!

 

GKL Olmak Ayrıcalıktır!

GKL Olmak Ayrıcalıktır!

Sinem Özel GKL 2014 Mezunu

KAGİDER'in Geleceğin Kadın Liderleri projesinde 2014 yılında 834 aday arasından "Geleceğin Kadın Lideri" seçildim. 20-23 Ekim tarihleri arasında çeşitli alanlarda uzman olan birçok başarılı kadınlardan eğitimler aldım. GKL'lı bir sürü arkadaş edindim.

 


Hayatımın en önemli aşamasında bana çok büyük katkıları oldu. Eğitimler çok yararlı, çok öğretici, çok çeşitliydi. KAGİDER çok güzel bir aile. KAGİDER'i tanımak benim için çok büyük bir şanstı. Geleceğim adına umut dolu, daha özgüvenli ve daha başarıya yakın bir yol izleyecek olmamda çok güzel bir dokunuştu. Hatta seçilenlerden bir genç kadın lider ilkokuldan sınıf arkadaşımdı birbirimizden haberimiz dahi yoktu. Hala onunla da görüşmekteyim. Kendisi çok başarılı bir akademisyen oldu.

Eğitimden çok kısa bir süre sonra İşkur’un işbaşı eğitim programını keşfettim. Bu program sayesinde ilk işime başladım. 1 sene 1 ay boyunca bir yazılım şirketinde sosyal medya ekibinde sosyal medya uzmanı olarak işe başladım. İnanılmaz keyifli bir iş süreciydi. Benim için hayatımın ilk deneyimiydi. Kariyer planımda daha önce aldığım İngilizce eğitimi daha da geliştirmek için yurt dışı dil okuluna gitmeye karar verdim. İşte biriktirdiğim paraları harçlık yaptım. Ailemin de desteğiyle Birleşik Krallık’ta 12 Hafta boyunca Kaplan Dil Okulları Edinburgh’da yoğun İngilizce eğitimi aldım. Benim için çok güzel hayatımda unutamayacağım anılarımın olduğu bir süreçti. İngilizcemi geliştirmeme çok büyük katkısı oldu. Çok farklı kültürlerden arkadaşlarım oldu. Onlarla da hala görüşmekteyim. Ülkeme döndüğümde Google Yaz kampında Google AdWords ve Mobil Reklamcılık eğitimleri aldım. 6 ay kadar işsiz kaldım. Oldukça zorlu ve öğretici bir süreçti. Kariyerimde hep bir ajans deneyimi istiyordum. Facebook grupları sayesinde merkezi Zürih İsviçre’de bulunan bir global reklam ajansının İstanbul ofisinde sosyal medya ve içerik editörü olarak işe başladım. 7 ay kadar sonra terfi aldım. Dijital pazarlama ve sosyal medya yöneticisi oldum. Global bir reklam ajansında çalışmak özellikle global projeler yapmama vesile oldu. Avrupa’dan ve Türkiye’den bir çok marka ile dijital projeler yaptım. Yaratıcılık, görsel bakış açısı, tasarım, içerik pazarlaması, müşteri ilişkileri, prodüksiyon ve reklam vb. konularda kendimi daha fazla geliştirdim. Daha büyük bir ekipte yer almak ve daha fazla sorumluluk almak amacıyla işimden ayrıldım. 2 aydır iş arama sürecindeyim. Önceki dönemlere göre iş arama süreçleri daha özen gerektiren ve daha sabır isteyen bir süreç. Fakat siz eğer kariyeriniz için ne istediğinizi biliyorsanız ve yaptığınız işi gerçekten seviyorsanız bu süreçte kararlı olmanız gerekir. Görüşmelerim sonucunda Türkiye’de kurumsal şirketlerin dijital marka yönetimini yapan bir ajansta sosyal medya yöneticisi olarak çalışmaya başladım.

Bu 3 senede kendimi geliştirecek her türlü etkinliğe katıldım. Birçok insanla tanıştım. Son dönemlerde en çok fark ettiğim özellikle dijital tarafta kadınların daha fazla ağırlıkta olduğunu görmek benim için çok gurur verici bir gelişmedir. Bu sene iki eski Google çalışanı tarafından dijital pazarlama sektöründeki kadınların bir araya geldiği yeni bir iletişim ağı olan Women.Digital ağında yer almak çok umut vericiydi. Her ay meetuplar ve çeşitli etkinlikler düzenliyorlar. Bu alanda çalışan genç kadınlara önerimdir.  Ayrıca yine GKL ruhu gibi bir arkadaşımın kurmuş olduğu Türkiye’de gezgin ruhu taşıyan tüm kadınları aynı çatı altında buluşturan bir platform olan Gezgin Kadınlar platformunda da yer alıyorum.

Kagider GKL Yahoo grubuyla hala iletişim halindeyim. Çok faydalı, samimi ve yardımsever bir grup. Daha etkili ve verimli her türlü yardım adına gönülden destekleyebileceğim bir oluşum.

İleride özellikle kendi sektörümde dijital kadın liderlerden biri olmak istiyorum. Kadınlar adına özellikle genç kadınlar adına kendim de çalışmalar yapmak çok istiyorum. Çünkü biz kadınlar birlikte var oldukça, birbirimize destek verdikçe birlikte öğrendikçe ve zorlukları üstlendikçe daha güzel bir gelecek bizim olacak. Özellikle iş hayatında kadının gücü egemen olacaktır.

Geleceğime kattıkları bu önemli adımlar için KAGİDER'e çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu projenin sponsorluğunu yapan Sanofi'ye şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla

Sinem Özel / Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı

Benzer Gönderiler...

Kendinden Asla Vazeçme

Kadınlara yönelik önyargı, baskı kurma çabası ne yazık ki hız kesmeden devam ediyorken biz kadınlar güçlü ve dimdik durmalıyız. Bazen umutsuzluğa düşsem de kendimden vazgeçmediğim hikayemin bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum. Biz güçlü kadınlar olarak hiç vazgeçmemeli, hep gücümüzün farkında olarak kendimize inanmalıyız. Elbet bir gün güzellikler ve hak ettiğimiz bizi bulacak. Sıkıntılar hep var, hep var olacak. Ancak unutmayın ki yalnız değilsiniz ve kendinize inanmaktan asla vazeçmeyin.