Gönüllerimize Taht Kurmuş Bir Proje : Geleceğin Kadın Liderleri

 

Gönüllerimize Taht Kurmuş Bir Proje : Geleceğin Kadın Liderleri

Gönüllerimize Taht Kurmuş Bir Proje : Geleceğin Kadın Liderleri

Beyzun Amaç GKL Mezunu

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği'nin yürütücüsü olduğu ve kurumsal desteğini SANOFİ'den alan Geleceğin Kadın Liderleri projesi ile ilgili sizleri nasıl güzel şeyler beklediğini bir de benim gözümden okumanızı tavsiye ederim.

    Her şey “Ne Kaybederim?” cümlesi ile başlamıştı. Hayat görüşüne çok değer verdiğim bir kişi sayesinde Geleceğin Kadın Liderleri programından haberdar oldum. Proje içeriğini incelediğimde ise “İşte yol arkadaşlarımı bulabileceğim yer bu proje” demiştim. Heyecanla başvurumu tamamladım. Bu süreçte geçmiş yıllardaki GKL mezunlarını LinkedIn’den aramaya başladım. Aslında görmek istediğim bir giveback kültürü olup olmadığıydı. Profilini inceleme fırsatı bulduğum çoğu kişi, geçtikleri zorlu ve güzel yolları yeni insanlar ile paylaşmak için çabalayan kişilerdi. İşte heyecanım giderek artıyordu! Tam da bu zaman diliminde bir diğer aşama olan video mülakatı davetinin olduğu bir mail almıştım.  Mülakat sırasında sorular ve sorulara verdiğim cevaplar o kadar içtendi ki, video kaydını durdurduğum zaman yüzümdeki gülümse bir süre kaybolmadı.

    Tarihler 30 Eylül’ü gösterirken mülakatlarımın olumlu sonuçlandığını gösteren bir mail almıştım. Eteklerim zil çalıyordu. Hem verilecek eğitimler için, hem de birbirinden değerli kişilerle tanışabilmek için tek bir şey kalmıştı. O da yalnızca 7 Kasım günü uçağa atlayıp Ankara’ya gitmekti. Bu süreçte okul yoğunluğumdan dolayı gidememe durumum oluşmuştu fakat bazı şanslar yalnızca bir kez kapımızı çalabilirdi. Ne kaybederdim ki? Kim ne derse desin, bazı şeylerden fedakârlık edip o gün, orada ben de olmalıydım.

    Ve o gün geldi! İzmir’den seçilen GKL’li arkadaşlarım ile birlikte uçağa binmek için sıra bekliyorduk. Birbirleriyle ilk defa tanışan insanlar düşünün ama bir o kadar da yıllardır tanışıyorlamış gibi. Hepimizin birbirimizde ne kadar güzel anılar ve dostluklar bırakacağı tam da o gün belliymiş. Otelimize geldiğimizde birbirinden neşeli birçok kişiyle tanıştık. Bizleri, muhteşem geçecek iki gün bekliyordu. Eğitim programları oldukça etkiliydi, birçok gerçek hayat simülasyonu oluşturulmaya çalışılmıştı. Birçok sektör temsilcisi ile tanışma fırsatımız oldu. Molalarda, yemek aralarında ve bazen asansörde bile yeni kişilerle tanışmak için zaman yaratmaya çalışıyorduk. Bizler için hazırlanmış olan bu projede herkes o kadar çok donanımlıydı ki kiminle konuşursanız hayran kalıyordunuz.  Bu arada bahsettiğim kişilerin bilgileri kesinlikle yaşlarıyla doğru orantılı olarak artmıyordu. Yaşları 22 olup mükemmel işlere imza atan kişiler de vardı. Hepimiz neden orada olduğumuzun bilincine yeniden varmıştık. Ortak işler yaptığımız, ortak hedeflere doğru yürüdüğümüz kişilerle fikir alışverişi yapmak o kadar değerliydi ki! Girişimcilik ve iş hayatı ile ilgili en güncel bilgileri aldığımız bu programda, özellikle de bu proje kapsamında daha güçlü bir yarın için kadın erkek fark yaratmadan birlikte çalışmamız gerektiğinin önemini bir kez daha algılamıştık.

Biz GKL’liler birbirimizi sürekli en iyi olarak görmektense, birbirimizi en iyi nasıl yapabiliriz diye çabalıyoruz. Geçmiş dönem GKL'lilerinden öğreniyor, yeni gelecek GKL’lilere öğretiyoruz.

Sevgiler

Beyzun

GKL projesi ile ilgili sormak istedikleriniz olursa LinkedIn hesabımdan benimle iletişime geçebilirsiniz.

https://www.linkedin.com/in/beyzun-ama%C3%A7

 

Benzer Gönderiler...

Kendinden Asla Vazeçme

Kadınlara yönelik önyargı, baskı kurma çabası ne yazık ki hız kesmeden devam ediyorken biz kadınlar güçlü ve dimdik durmalıyız. Bazen umutsuzluğa düşsem de kendimden vazgeçmediğim hikayemin bir kısmını sizlerle paylaşmak istiyorum. Biz güçlü kadınlar olarak hiç vazgeçmemeli, hep gücümüzün farkında olarak kendimize inanmalıyız. Elbet bir gün güzellikler ve hak ettiğimiz bizi bulacak. Sıkıntılar hep var, hep var olacak. Ancak unutmayın ki yalnız değilsiniz ve kendinize inanmaktan asla vazeçmeyin.